Jakie okna wybrać? PCV czy aluminiowe?

ALUMINIUM – WYTRZYMAŁE I SZTYWNE, ALE ZIMNE !

Okna aluminiowe są niezwykle modne pośród projektantów oraz wielokrotnie wykorzystywane w realizacjach obiektów użyteczności społecznej, pensjonatów lub innowacyjnych biurowców, gdzie często projekt wymaga niezwykle dużych przeszkleń. Aluminium idealnie nadaje się do takich zastosowań jako materiał niezwykle sztywny, i równocześnie lekki oraz niepodatny na korozję. Coraz częściej przychylniejszym spojrzeniem na tenże materiał zaczynają także spoglądać deweloperzy indywidualni, ze względu na jego surowy, innowacyjny wygląd niezwykle pasujący do śmiałych modeli nowoczesnych budynków.

PCV – DOSKONAŁE DO WYKORZYSTAŃ DOMOWYCH

PCV również nie jest materiałem doskonałym. W przeciwieństwie do aluminium jest on dosyć podatny na zmiany temperatury oraz nie nadaje się zupełnie do przeszkleń wielkogabarytowych. Plastik jest jednak niewątpliwie odpowiedniejszym materiałem gdy zależy nam na doskonałej izolacyjności termicznej. Z tego względu o wiele bardziej aniżeli aluminium nadaje się do wykorzystań w pomieszczeniach mieszkalnych.

WYJŚCIE DOSKONAŁE – NAKŁADKI ALUMINIOWE – CIEPŁY PROFIL

Osoby pragnące cieszyć się odpowiednimi parametrami izolacyjności termicznej i równocześnie gustujące we współczesnej architekturze nie muszą z niczego rezygnować. W obiektach mieszkalnych można bowiem wykorzystać „ciepłe” okna z PCV z pokrywami aluminiowymi. Z zewnątrz takie okno nie różni się wyglądem od aluminiowego, natomiast nakładka ponadto zabezpiecza PCV przed wpływem zewnętrznych elementów atmosferycznych, przedłużając tym samym żywotność całego zestawu okiennego. To samo tyczy się także okien drewnianych z zewnętrzną nakładką aluminiową.

Więcej informacji znajdziesz na https://otico.pl/blog/okna-pcv-czy-aluminiowe-ktore-wybrac/