Oszczędzanie dla każdego – 3 proste triki !

Każdy z nas słyszał pewnie o zasadzie, że powinno odkładać się 10 % swoich zarobków. Bardziej radykalna jej wersja mówi o 20 %. Niestety statystyki pokazują, że Polacy nie potrafią oszczędzać i praktycznie w całości wydają swoje zarobki. Bardzo często nie oszczędzamy bo uważamy, że zarabiamy za mało aby udało się nam coś odłożyć. To błędne podejście bo oszczędzać można i powinno się zawsze. Podpowiadamy jak to zrobić bez wyrzeczeń.

1. Zawsze miej w portfelu pieniądze – płać nimi za małe codzienne zakupy. Dzięki temu będziesz kontrolować tempo ich wydawania. Płacąc kartą nie odczuwasz ubywania pieniędzy.
2. Zawsze odkładaj resztę – Wyjmując z portfela 10 zł, które zostało nam jako reszta z zakupów, nie odczujesz ich straty, a odkładając je w jednym miejscu już po miesiącu możesz odłożyć większą sumkę. W ten sposób nie odłożysz dużych kwot, ale pozwoli Ci to na wyrobienie zdrowych nawyków.
3. Zawsze po wypłacę odkładaj określoną kwotę – przelewaj ją na inne konto lub lokatę, dzięki temu nie wydasz pieniędzy, a w pierwszym dniu po wypłacie naprawdę nie odczujesz ubytku pieniędzy.

Wystawianie Faktur online program http://szybkafaktura.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *