Statystyczne analizy

Analizy statystyczne ulepszają sferę konsultingową?

Ponieważ rewolucja liczbowa zakorzeniona jest w branży konsultingowej, otwierają się niezmierzone alternatywy podniesienia zadowolenia klientów, a doradzanie interesantom w obrębie wykorzystywania analiz statystycznych jest obecnie zakorzenioną częścią nowoczesnego doradztwa. Jednakże specjaliści muszą wyuczyć się nowych zespołów umiejętności.
Analizy statystyczne to prędko udoskonalające się metody, które wykorzystują statystyki, sztuczną inteligencję i zaawansowane analizy rynkowe w celu identyfikacji sensownych schematów w rozległych zestawach danych. Inteligentnie zastosowane narzędzia analityczne umożliwiają najznakomitszej jakości wgląd w wskaźniki efektywności spółki oraz skomplikowane, przeważnie imponujące, modyfikacje zachodzące wokół nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Ogólnie koszty korporacyjne na doradztwo analityczne i analizy statystyczne podskoczyły w ciągu roku do 3 miliardów PLN. Inwestycje są równomiernie rozłożone na rozrost wewnętrznych możliwości i wydatków na zewnętrznych konsultantów. Oba modele inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wygenerowali znaczną wartość dla swojej firmy.
Wiodące firmy konsultingowe rozumieją, że interpretacja Big Data nie dostarcza im dominacji nad konkurencją. Przeciwnie, w erze zakłóceń cyfrowych, niezbędne jest ich przetrwanie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie generuje zysków, nie jest produktem. Niemniej ma wpływ na funkcjonalność, co jest niezbędne dla taktyki, funkcjonowania, specjalistów HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla konsultantów, jak również ich odbiorców, nauka o informacjach i analizy statystyczne są aktualnie towarem. Dla tych, którym brakuje specjalności i przeciętnego rodowodu, analityka jest wszechświatem dla niewtajemniczonych menedżerów, którzy potrzebują pośrednika, żeby wytłumaczyć – w nieskomplikowanych słowach biznesowych – jakie analizy potrafią dla nich zrobić. To jest miejsce, gdzie wstępują konsultanci. To nie dane, jednakże ludzie, którzy potrafią je odtworzyć i zużytkować, są rzetelnym walorem dla odbiorców. Wykwalifikowani badacze zajmujący się statystyką są wciąż rzadkością na rynku. Znawcy, którzy potrafią łączyć swoje dane badawcze z zdolnościami strategicznego rozumowania z umiejętnością do wyjaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych?

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.