Własna serwerownia czy kolokacja serwerów?

Działając w branży IT musimy bardzo dobrze kalkulować wszystkie koszty związane z udostępnianiem naszych produktów lub też oferowaniem usług za pośrednictwem sieci internetowej. Konkurencja na rynku jest ogromna i abym utrzymać się na nim musimy stałe ograniczać koszty związane z funkcjonowaniem firmy oraz starać się osiągnąć w możliwie jak największe zyski z prowadzonej przez nas działalności.

Co przemawia za kolokacją?

Zamiast własnej serwerowni lepszym i bardziej uzasadnionym rozwiązaniem może okazać się kolokacja serwerów czyli możliwość skorzystania z dostępnej już infrastruktury i umiejscowienia własnej maszyny  w parku maszynowym jednego z wielu dostawców. Dzięki skorzystaniu z serwerowni dysponującej odpowiednią infrastrukturą, nie musimy martwić się tak naprawdę o zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa danych a jednocześnie uniezależniamy się od warunków niezbędnych do tego aby pracujące tutaj serwery mogły długo i bezawaryjnie działać.

Bezawaryjna praca serwerów

Decydując się na wykupienie miejsca w serwerowni uzyskujemy wiele nowych możliwości. W wielkim skrócie kolokacja serwerów sprawia, że nie musimy martwić się o zapewnienie łącza o wystarczająco dużej przepustowości ani o wykupienie odpowiednio dużej ilości adresów IP.

Duża pula zewnętrznych adresów IP

W wielu przypadkach zależy nam na tym aby nasze serwery miały przypisane różne zewnętrzne adresy internetowe. Wykupując tego typu usługę u sprawdzonego, dużego dostawcy możemy mieć pewność, że wszystkie nasze aplikacje oraz strony internetowe będą miały zapewniony własny adres.